In:
Date:
Post Tags

Jelcz Himalajski pod Muzeum Sentymentów

W minioną niedzielę, tj. 29 września 2019 roku pod Muzeum Sentymentów mieliśmy okazję spotkać się z nietypowym na obecne czasy klasykiem, ale niegdyś bardzo popularną polską ciężarówką – Jelczem serii 300. Model, który mogliśmy oglądać to replika ciężarówki, która woziła polskich himalaistów do Nepalu w latach 70 i 80 ubiegłego wieku. Tego Jelcza przygotował Maciej Pietrowicz – syn Jerzego Pietrowicza, uczestnika zimowej wyprawy na Annapurna South 1979, która zakończyła się zdobyciem góry przez Krzysztofa wielickiego i Kazimierza Śmieszko, okupiona jednak śmiercią trzech wspinaczy.

Celem projektu www.jelczemwhimalaje.pl jest złożenie hołdu naszym Rodakom, przypomnienie dokonań Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, a przede wszystkim warunków, jakim musieli sprostać nasi “lodowi wojownicy” podczas podróży w najwyższe góry Świata.

Muzeum Sentymentów włączyło się w promocję tego przedsięwzięcia i w tym celu zaprosiliśmy i nagłośniliśmy przybycie Jelcza pod naszą siedzibę. Frekwencja dopisała jak również dopisali nasi Przyjaciele z grup Jeleniogórskie Klasyki oraz Klasyki z Miasta Ceramiki. Taka kolekcja klasyków pod bramą dawnej fabryki dywanów „Kowary” nie zdarza się często, w związku z czym wiele osób zatrzymywało się i fotografowało te kultowe maszyny. Kolejna taka okazja będzie dopiero w maju 2020 – II Zlot Klasyków, czyli klasyczne rozpoczęcie sezonu w Kowarach.

Wyprawę w Jelczem w Himalaje możecie wesprzeć poprzez stronę PolakPotrafi.pl -> Kliknij Tutaj!


Więcej zdjęć z wizyty Jelcza w Kowarach znajdziecie w naszej Galerii!

 

0 Comments

Leave Your Comment

×

Bądź na bieżąco